Od czego zależy lepsza izolacja okien?

Izolacja okien w większości przez kupującego oznacza wyłącznie izolację termiczną. Jednakże nie jest to jedyny współczynnik, jakim powinniśmy się kierować przy zakupie. Kolejnym jest izolacja akustyczna. Razem dają one pożądany efekt – utrzymują prawidłową cyrkulację powietrza, a także tłumią uciążliwe dźwięki za oknem.

Izolacja akustyczna określana jest współczynnikiem Rw. Zasada w wyborze jest bardzo prosta – im ten współczynnik jest wyższy, tym przepuszczalność dźwięków i hałasów z zewnątrz – mniejsze. Dlatego warto zwrócić na to uwagę przy wyborze okien do domu. Kupując standardowe ramy i szyby, które gwarantują dźwiękoszczelność, tłumienie hałasów z zewnątrz powinniśmy osiągnąć na poziomie 46dB.

Izolacja akustyczna nie jest jednak prostą sprawą. Okna o wysokim współczynniku Rw wymagają specjalnego traktowania na drodze samego montażu, a także umieszczenia nawiewników. Aby uzyskać pożądany efekt, firmy montujące okna stosują nowoczesne techniki – montażu okien na ciepło. W ten sposób klient nie traci właściwości, za które de facto zapłacił.

Izolacja termiczna – jako drugi ważny współczynnik

Kolejnym współczynnikiem, o który powinno się zadbać to ten związany z izolacją ciepła. Stopień określa się tak zwanym współczynnikiem przenikania ciepła określonego literą U. Ten współczynnik odpowiada nie tylko za samą ramę, ale również szybę, dlatego ważne jest dokładne sprawdzenie jej jakości. W końcu szkło stanowi największy procent powierzchni całego okna! Warto też zauważyć, że izolacja ciepła jest uzależniona od wielu czynników i łatwo jest się w tym pogubić – skład, struktura czy nawet konstrukcja i liczba szyb. Najczęściej w sprzedaży znajdziemy okna z dwoma szybami, ale trzy warstwowe zaczynają cieszyć się lepszą popularnością niż kilka lat temu. Przestrzenie między szybami napełnia się gazem, który pomaga w lepszej izolacji. Ale jest to jeden z wielu czynników, dlatego nie wolno kierować się wyłącznie nim przy zakupie.

http://naszeokna.com/montaz-okien-pcv-krakow/