Jaka brama do garażu uchylna czy segmentowa?

Brama garażowa powinna być wygodna w codziennej obsłudze, bezpieczna, musi również w skuteczny sposób chronić samochód przed kradzieżą. Oprócz funkcji praktycznych istotnym elementem jest także jej wygląd, który powinien nawiązywać do architektury domu i otoczenia. Przed wyborem odpowiedniego modelu bramy garażowej trzeba wziąć pod uwagę sposób jej otwierania, który będzie zależeć przede wszystkim od długości podjazdu i jego usytuowania w stosunku do drogi dojazdowej.

Brama uchylna

Bramę uchylną można zamontować tylko wtedy, gdy na podjeździe jest dużo miejsca. Skrzydło bramy podczas otwierania wysuwa się na zewnątrz, przez co nie można podjeżdżać zbyt blisko garażu ? samochód musi znajdować się około 1,5 m od jego lica. Natomiast wewnątrz potrzebne jest miejsca pod sufitem, gdyż tam brama się chowa. Pamiętajmy, że taki rodzaj bramy będzie zwężał wjazd do garażu poprzez prowadnice, które są mocowane do ścian ościeża. Aby światło wjazdu było większe najlepiej wybierać spośród bram uchylnych montowanych za otworem.

bramy-garazoweBrama segmentowa

Bramę segmentową montuje się za otworem, dlatego do jej otwierania i zamykania nie potrzeba miejsca przed garażem, chociaż podobnie jak w przypadku bramy uchylnej należy wygospodarować dodatkowe 14 cm szerokości i 20 cm wysokości, aby brama po otworzeniu mieściła się w garażu. Do głównych zalet bram segmentowych można zaliczyć łatwość otwierania, możliwość montażu w niskim nadprożu ? już na 15 cm oraz wiele możliwości architektonicznych, np. łuki kołowe, odcinkowe i koszowe. Jeżeli będziemy chcieli podnieść komfort użytkowania bramy bez problemu dobierzemy do niej odpowiednią automatykę.

Zapraszamy również na http://naszeokna.com/bramy-segmentowe/ gdzie można zapoznać się z bramami segmentowymi.